KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 6923351
*
nr 692 3351
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Färgkrita, John Jon-And (1889-1941), 1922, 33x50
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2011
kl 16:00:00
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita john jon-and pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43
*
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
nr 692 3351
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Färgkrita, John Jon-And (1889-1941), 1922, 33x50
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2011 |
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita john jon-and pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:43